Grass Valley IMC-PANEL-100 Panel to Control Imagestore 750s
View Product Features
  • Direct Ethernet Control : The panel connects directly to the Imagestore
  • 750 processors via an Ethernet network.
  • Core Imagestore 750 Control : Provides control over all fundamental
  • Imagestore 750 switching and channel branding functions.
Out of Stock
0 in stock
Once stock replenishes, inventory will display below.
Already own this item and want to sell it?
About the Grass Valley IMC-PANEL-100 Panel to Control Imagestore 750s
Key Features
Grass Valley IMC-PANEL-100 Panel to Control Imagestore 750s Specs
Technical Details
Compatibility
Imagestore 750s Video Servers
Control Interface
Tactile Buttons, Jog/Shuttle Wheel, Status Indicators
Connectivity
Ethernet
Power Input
100-240V AC
Physical
Dimensions
Approx. 400 mm x 200 mm x 100 mm