Juice Goose RP100-15A Rackpower 100 for 19" Rack Systems (15A)
The two function meter reports in easy to read LED numerals the status of your power supply and consumption. Toggle between volts and amps with a convenient push button on the front of the chassis. Voltage is measured to the nearest 0.10 VAC. Amperage is measured to the nearest 0.10 amperes in a range from 0.20A to 25.0A.
View Product Features
  • Power Meter.
  • Power Conditioning.
  • USB Ports.
  • LED Rack Lights.
  • AC Power Receptacles.
In stock
Scroll below to see our current inventory for this item.
Already own this item and want to sell it?
About the Juice Goose RP100-15A Rackpower 100 for 19" Rack Systems (15A)
Key Features
  • Power Meter.
  • Power Conditioning.
  • USB Ports.
  • LED Rack Lights.
  • AC Power Receptacles.
Juice Goose RP100-15A Rackpower 100 for 19" Rack Systems (15A) Specs
Power Input
Input Voltage
120V AC